TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

BAHÇELİ’ DE ARTAN FATURALARA TEPKİ GÖSTERDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin gurup toplantısında artan elektrik ve doğalgaz faturalarına tepki gösterdi. Bahçeli, “Vatandaşımızın enflasyon altında ezilmesine seyirci kalamayız” dedi. Elektrik faturalarındaki artışa da değinen Bahçeli “Elektrik..

BAHÇELİ’ DE ARTAN FATURALARA TEPKİ GÖSTERDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin gurup toplantısında artan elektrik ve doğalgaz faturalarına tepki gösterdi. Bahçeli, “Vatandaşımızın enflasyon altında ezilmesine seyirci kalamayız” dedi. Elektrik faturalarındaki artışa da değinen Bahçeli “Elektrik ve doğalgaz fiyatlarının yıkıcı artışlarının önüne geçmek zorundayız” diye konuştu.

MHP Liderinin açıklamalarının bir bölümü şöyle;

Gıda ile ilgili KDV indirimine değinen Bahçeli, “Beklenen ve yapılması kaçınılmaz olan sektör indirimleriyle temel gıdalardaki fiyat düşüşleri vatandaşlarımıza can suyu olacaktır. Fiyat etiketlerini vatandaşlarımız lehine düzeltmeyenler hakkında gerekli adli ve idari takibat yapılmalı, en ağır cezalar uygulanmalıdır.” Dedi.

Elektrik ve doğalgazdaki fiyat artışını ‘yıkıcı’ olarak niteleyen Bahçeli “Bilhassa elektrik ve doğal gaz fiyatlarının yıkıcı artışlarının önüne geçmek zorundayız. Hükümetin bu kapsamdaki çalışmalarını takdirle karşılıyor, üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın sözünü veriyoruz”  dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)