TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

BAHARA AZ KALDI!!!!

Merhaba İYİHABER Basınımızı takip eden Değerli okuyucular, Nasılsınız? Umarım keyifli ve sağlıklısınız. . Türkiye’de sivil arenanın giderek daraldığı ve insan hakları mücadelesinin pek çok zorlukla mücadele ettiği bu günlerde iyiliğin,..

BAHARA AZ KALDI!!!!

Merhaba İYİHABER Basınımızı takip eden Değerli okuyucular,

Nasılsınız? Umarım keyifli ve sağlıklısınız. .

Türkiye’de sivil arenanın giderek daraldığı ve insan hakları mücadelesinin pek çok zorlukla mücadele ettiği bu günlerde iyiliğin, güzelliğin, konuşan sesleriyle bu ve gelecek yıl değişimin mümkün olacağına dair umudum daha çok arttı.

Türkiye’de değişim için çalışan kocaman bir İYİ ailesi var ve ben de bu ailenin önemli bir parçasıyım. İyi haberleri paylaştığım gibi zorluklarla karşılaştığımız da onun paylaşımını da İYİlikle yapıyorum. Çünkü̈ İYİLİK hep bizimle ve varlığını her daim içimizde hissettiriyor.

Biz İYİler adaletsizliğe sessiz kalmıyoruz. İşsizlik yoksulluk ve ağır baskı koşullarında, ihtiyacı olan her sesi dinliyor. İnsan yâda bir hayvan dostumuzun şiddete maruz kalmaması, halklarımızın yıkıcı sorunlarının çözülmesi, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, adil,  laik, eşit, özgür, emekçi, engelsiz ve barışçı bir geleceğin kurulması, haksızlık nedeniyle felaketin yaşanmaması için oluşan başarı hikâyelerini tanıkların dilinden dinliyoruz.

Peki, bu İyiliğin odağını, arka planını ne ve kim oluşturuyor? İçerisinde yüzleşme ve helalleşme de olabilir mi?

İşte bu gün burada içimde var olan ilhamı, yenilikçi girişimi, yaratıcı düşünceyi ve dayanışmayı sizlerle paylaşmak için İYİ Parti, Genel Başkan, Genel Merkez ve Teşkilatlarını dillendirmek istiyorum.

İYİ parti kurulduğu yıldan itibaren var olan sorunlar boyunca yaşanan krizin sonuçlarına dayanmak, krizin etkilerini azaltmak veya etkileri ile başa çıkmak için hem kitleleri hem sorumlulukları arkasına alarak adil bir topluluk için gücü keşfederek güçlü bir rüzgârı arkasına almıştır. Bu keşfe Sayın Genel Başkan Meral Akşener tüm Türkiye halkı ile birlikte çıkarak yüzleşme, hesaplaşma ve helalleşme gereğini de hayata geçirmiştir. Biz teşkilatlar ise bu süreç boyunca Genel Başkan ve Genel Merkezimizin rüzgârına katkı koyacak harekete güç katacak her türlü destek ile yanında, yolunda ve arkasında olmaya çalışıyoruz.

Genel Başkan kendi yoğunluğu ve hızına hiç ara vermeden devam ediyor köşe bucak uzandığı bitirdiği her ilin veya ilçenin başarı sertifikasını diğer gittiği ilden fazlası ile alma fırsatına kavuşmaktadır.

Yine Sayın Genel Başkan; Mülteci ve göçmenlere karşı nefret söylemi tırmanışta iken bu krizin sorumlusu olarak mültecileri değil mağdurları olduğu yaklaşımını insana yansıtarak hedefin mevcut iktidarın yanlış politikası olması gerektiğine ikna etmiştir. Yine Biz İYİ teşkilatlarda onun tanıkları olarak var olan tanıkları dinliyor yine yolunda çalışarak birlikte tanıklık ediyoruz.

Genel başkan; Toplumsal hafızanın adalete erişimde güçlendirilmesi, dönüştürülmesi, hayata geçirilmesi için yüzlerce seyahat dizisi ve konuşmaları ile Türkiye için çeşitli kimlik haritası oluşturarak herkesin gözünden hafıza rotalarını keşfe devam etmektedir.

Değerli yurttaş işte bir gün hesabı sorulmamış, evrensel hukuk normları çiğnenmiş olsa da hesaplaşma günü toplumsal mutabakatı sağlayan siyasi bir süreç mutlaka örülecek ve yüzleşme gerçekleşecektir.

Senin içinde O gün olsun ve Sen de bugün harekete geç, varlığınla İYİler yaşasın İYİ yolculuğun başlasın.

Daha İYİ bir dünya için bahar illaki gelecek ve  AZ KALDI

Sevgi ve Sağlıkla

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)