TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Siyaset

BABACAN: YERLİ BİR KRİZ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı bir programda soruları cevapladı. Babacan, AKP’nin kuruluşunda hazırladıkları ekonomi programında Derviş’in kendilerince makul gördükleri politikalarını alarak iktidarlarında uyguladıklarını söyledi. 2002-2007 yılarının ‘Türkiye’nin en..

BABACAN: YERLİ BİR KRİZ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı bir programda soruları cevapladı. Babacan, AKP’nin kuruluşunda hazırladıkları ekonomi programında Derviş’in kendilerince makul gördükleri politikalarını alarak iktidarlarında uyguladıklarını söyledi.

2002-2007 yılarının ‘Türkiye’nin en başarılı dönemi’ olduğunu söyleyen Babacan, kendisi göreve geldiğinde 1.51 seviyelerinde olan dolar kurunun 1.29’a kadar gerilediğini belirterek, ihracatın da aynı dönemde 36 milyar dolardan 132 milyar dolara yükseldiğini aktardı.

Babacan, Ekonomi Bakanlığı yaptığı dönemde politikalarını Kemal Derviş’ten aldığı argümanlarını “Siz aslında Kemal Derviş’in programını mı devam ettirdiniz?” diyerek soran Canikligil’e “Aklın yolu bir. İstişareyle, ortak akılla, bilim temelinde bir plan yaparsanız ve bunu uygulayabilirseniz iyi sonuç alırsınız” yanıtını verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)