TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Güncel

AYTUN ÇIRAY’ DAN FUAT AOKTAY’ A 30 MİLYONLUK HİBE SORUSU

  Çıray, THK’nın 6 tane yangın söndürme uçağı 4 milyon dolarlık bakım/onarım masrafı karşılanmadığı için hangarda çürümeye terkedilirken Somali’ye 30 milyon dolar hibe edilmesi kabul edilebilir bir şey değildir, dedi…

AYTUN ÇIRAY’ DAN FUAT AOKTAY’ A 30 MİLYONLUK HİBE SORUSU

 

Çıray, THK’nın 6 tane yangın söndürme uçağı 4 milyon dolarlık bakım/onarım masrafı karşılanmadığı için hangarda çürümeye terkedilirken Somali’ye 30 milyon dolar hibe edilmesi kabul edilebilir bir şey değildir, dedi. Bu 30 milyon doların Somali’de liman işleten ve dev tankerler ile İsrail’e petrol taşıyabilmesi için saray müteahhitlerinden birisinin firmasına hibe adı altında yatırım olarak gönderileceği iddialarının olduğunu belirten Çıray, bu parayla tam 6 tane yangın söndürme uçağının alınabileceğini söyledi. Bu millet ciğeri yanarken kendi imkanlarıyla itfaiye arabaları yaptı, kovalarla yangına su taşıdı diyen Çıray, böyle devlet yönetimi olmaz, diyerek iktidara yüklendi ve Türkiye yanarken Erdoğan’ın Somali sevgisinin nedeninin arkasındaki gerçekler derhal açıklanmalıdır, dedi.

SOMALİ’YE YAPILAN YATIRIMLAR 5 YILDA 500 MİLYON DOLARI GEÇTİ

Çıray, yaşanan her felakette vatandaşımız cömerttir diyerek geçim sıkıntısı ve muazzam işsizlikle boğuşan ama vergisini düzenli ödeyen vatandaşlarımızdan para isteyen ve kendi milletiyle ilişkisini artık tamamen koparan bu iktidarın yolun sonuna geldiğini belirtti. Somali’ye yapılan bu yatırımların sebebinin milli çıkarlarımız olmadığı, beşli müteahhit çetesinin ve yandaşların cebini doldurmak olduğu apaçık ortadadır diyen Çıray, son 5 yılda Somali’ye 500 milyon dolardan fazla yatırım yapıldığını belirtti ve sözlerini şöyle tamamladı: Pandemi boyunca işçiye, emekçiye, müzisyenlere, esnafa, çiftçiye yardım yapamayan, orman yangınlarında evi yanan vatandaşlara krediyle ev yapma vaadinde bulunan AKP İktidarı söz konusu Somali olunca bir çırpıda 30 milyon dolar hibe gönderebiliyor. Bu hibe, milleti aptal yerine koymaktır ancak Türk Milleti aptal değildir ve yangınlarda yanan bir ağacın bile hesabını bu ülkeyi yönetenlerden soracaktır.

Çıray, Fuat Oktay’a şu soruları yöneltti.

TÜRKİYE’NİN BU HİBE İLE SAĞLADIĞI MİLLİ ÇIKARI NEDİR?

  • THK uçaklarına bakım ve onarım için 4 milyon dolar vermeyip ormanların yanmasına göz yumulurken, Somali’ye neden 30 milyon dolar hibe edilmiştir?

 

  • 30 milyon doların Somali’de liman işleten yandaş firma ya da firmalara yapılacağı doğru mudur? Söz konusu limanları işleten firmalar kimlere aittir?

 

  • Söz konusu limandan İsrail’e petrol taşındığı doğru mudur? Bu limanlarda başka hangi ülkelerle ne gibi ticaretler yapılmaktadır?

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)