TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Sağlık

AYLİN CESUR’DAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Değerli Sağlık Çalışanlarımız ve Değerli Vatandaşlarımız, 14 Mart aslında İstanbul’un işgalini dünyaya duyurmak isteyen ama “Ne yapmalı ki yüzlerce kişiyle bir arada seslerini duyursunlar” diye düşünüp, en iyisi..

AYLİN CESUR’DAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Değerli Sağlık Çalışanlarımız ve Değerli Vatandaşlarımız,

14 Mart aslında İstanbul’un işgalini dünyaya duyurmak isteyen ama “Ne yapmalı ki yüzlerce kişiyle bir arada seslerini duyursunlar” diye düşünüp, en iyisi “Askeri tıp okulumuzun kuruluş gününde bir kutlama yapalım” diye karar vererek 14 Mart’ta Mondros Prenslerine meydan okumayı başaran Tıbbıyeli Hikmet ve arkadaşlarının vatana sahip çıkma hareketidir. Başarmışlardır onlar milletimizle. Tıbbiyeli Hikmet’in ve arkadaşlarının İstiklal davasına baş koymalarının günüdür 14 Mart.

Biz hekimler, şifa vermekle mükellefiz, şifa ve çare, vatan sathında verilecekse, ön saflarda olmaktan bir an geri durmayız. Bir yere gitmeyiz. Geldikleri gibi gidecek olanları yine gönderir, şartlar nedeniyle umutsuzluğa düşenlere umut da oluruz, buluruz.

Bu şuurla ve kararlılıkla, Tıp Doktoru olmaktan duyduğum gururla ve 14 Mart ruhuyla, tüm meslektaşlarımın bayramını kutluyor, hak ettikleri çok daha iyi yaşam koşullarını kendilerine sağlamayı kendimize vazife bildiğimizi duyuruyorum.

Bugüne kadar hayatını meslek uğruna kaybetmiş meslektaşlarımı ve Pandemi nedeniyle kaybettiğimiz tüm meslektaşlarımı saygıyla, bu vatan için can vermiş herkesi, Tıbbıyeli Hikmet ve arkadaşlarını, Büyük Atatürk’ü ve canını feda eden tüm kahramanları şükranla ve Rahmetle anıyorum .

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)