TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Siyaset

AYLİN CESUR’ DAN GÖZLERİNİN İÇİNDE NE GÖRÜYORUM GÖNDERMESİ

VATANDAŞ ZAMLARINIZLA AĞLIYOR; İLK SANDIK DA SİZİN FELAKETİNİZ OLACAK GÖZLERİNİZE BAKINCA “BİZ BU İŞİ BECEREMEDİK” DİYEMESE DE MAHÇUP OLMUŞ BAKIŞLAR ARIYORUZ “EKONOMİMİZ OLUK OLUK KANIYOR” “ÇALIŞANLARIN YÜZDE ELLİDEN FAZLASI ASGARİ..

AYLİN CESUR’ DAN GÖZLERİNİN İÇİNDE NE GÖRÜYORUM GÖNDERMESİ

VATANDAŞ ZAMLARINIZLA AĞLIYOR; İLK SANDIK DA SİZİN FELAKETİNİZ OLACAK

GÖZLERİNİZE BAKINCA “BİZ BU İŞİ BECEREMEDİK” DİYEMESE DE MAHÇUP OLMUŞ BAKIŞLAR ARIYORUZ

“EKONOMİMİZ OLUK OLUK KANIYOR”

“ÇALIŞANLARIN YÜZDE ELLİDEN FAZLASI ASGARİ ÜCRET ALMAK ZORUNDA”

“EMEKLİSİNE YARIM ASGARİ ÜCRET VEREN BAŞKA BİR ÜLKE VAR MI?”

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, ekonomide yaşanan sorunlar üzerine yaptığı konuşmada iktidar partileri milletvekillerine zor anlar yaşattı. “Ekonomi oluk oluk kanıyor” dedi ve gözlerinizin içine bakarak soruyorum diyerek sorularını sıraladı.

Konuşmasına Atilla İlhan’ın “gözlerin gözlerime değince felaketim olurdu ağlardım” dizeleri ile başlayan Cesur, Başkan Nebati’nin gözlerimin içinde ne görüyorsun sorusuna gönderme yaptı ve millet gözlerinizde gördüğü zamlarınızla ağlıyor, bu da ilk sandıkta sizin felaketiniz olacak” dedi.

Gerçek enflasyonun yüzde 80’leri aştığını, ancak TÜİK’in kasıtlı olarak enflasyonu yüzde %36 seviyesinde düşük açıkladığını belirten Cesur, iktidarı memur ve emekliden hak ettikleri enflasyon farkı zamlarını kaçırmakla eleştirdi.

Yeni yılla birlikte yüzde 125’i bulan elektrik ve doğalgaz zamlarının 2022 yılı için açıklanan maaş zamlarının hesaplanmasında dikkate alınmadığını söyleyen Cesur, işletmelere ve sanayiciye yapılan elektrik ve doğalgaz zamlarının yeni zamları tetikleyeceğini söyledi ve ekledi: “Maaş zamları, maaşlar verilmeden eridi denilen durum işte tam da budur.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)