TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

“ ANADOLU SAĞLIK SEN “ İŞ BIRAKTI

Anadolu Sağlık Sendikası Genel Merkezinin aldığı karar doğrultusunda 6.12.2021 tarihinde 213 sayılı iş bırakma kararını uygulamaya başladı. Kararda; “ Toplanan yönetim kurulumuz, Sağlık Bakanlığı ve üniversiteler bünyesindeki sağlık kurum ve..

“ ANADOLU SAĞLIK SEN “ İŞ BIRAKTI

Anadolu Sağlık Sendikası Genel Merkezinin aldığı karar doğrultusunda 6.12.2021 tarihinde 213 sayılı iş bırakma kararını uygulamaya başladı.

Kararda;

“ Toplanan yönetim kurulumuz, Sağlık Bakanlığı ve üniversiteler bünyesindeki sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellerin mali ve özlük haklarına ilişkin olanak ortaya konulan hukuki düzenleme ve tekliflerin personeller arası ayrımcılık oluşturması, çalışma barışını bozması, düzenleme ve teklifler ortaya konulurken eşitliğe ve hakkaniyete aykırı hareket edilmesi sebebiyle Sağlık Bakanlığı ve Üniversiteler bünyesindeki kurum ve kuruluşlarında ( 112 Acil ) sağlık hizmetleri, Acil Servisler, Acil Ameliyathaneler ve Diyaliz Üniteleri hariç 07.09/ 12/ 2021 tarihinde 2 ( iki ) gün iş bırakma eylemi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir “ denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)