TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

AKŞENER: BU KALABALIKLAR “ VEBAL “ DİR

Osmaniye Kadirli’de toplanan kalabalığa konuşan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, “Sadece esnaf gezmek için gelen bir lideri böylesine bir kalabalığın karşılaması bir vebaldir.” dedi. Türkiye’yi aylardır karış karış gezdiğini ifade..

AKŞENER: BU KALABALIKLAR “ VEBAL “ DİR

Osmaniye Kadirli’de toplanan kalabalığa konuşan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, “Sadece esnaf gezmek için gelen bir lideri böylesine bir kalabalığın karşılaması bir vebaldir.” dedi. Türkiye’yi aylardır karış karış gezdiğini ifade eden Akşener, “İktidar partisi kutuplaştırma üzerinden vatandaşların oylarını aldı. Türkiye vatandaşların derdini çözen siyasi dili kaybetti. Benim gezilerimde yapmaya çalıştığım vatandaşın ve esnafın sesini duyurabilmektir. Duyurduğumuz sorunların çözümlerinin sağlanmasını hedefliyoruz. Amacımız sadece İYİ Parti’nin değil diğer siyasi partilerinde bu sorunlara ortak olmasıdır. Vatandaşlarımız hangi siyasi parti onların sorunlarını çözüyorsa ona oy vermelidir. Vatandaşın oyu çantada keklik olmamalıdır” diye konuştu.

ODTÜ MEZUNLARI 3100 TL İLE İŞE BAŞLIYOR

Türkiye’nin verimli kaynakları olduğunu söyleyen Akşener, “Bizim vatandaşımız herşeyden önce çok çalışkandır. Kadınlarımız Anadolu’nun çalışkanlığının bir örneği. Yeter ki iş olsun bizim vatandaşımız ekmeğini kazanmasını bilir.” dedi. Mühendislerin asgari ücreti kabul etmediği için işsiz olduklarını söylüyorlar. Hadi oradan! Ben biliyorum ki ODTÜ mezunu gençler 3 bin 100 lira ile işe başlıyor” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener turp üreticilerinin de derdini dinledi. Turp üretici bir çiftçi, “Durumumuz çok kötü. Girdilerimiz çok arttı. Mazot fiyatları belimizi büküyor. Çalışanlarım için bu işi sürdürmeye devam ediyorum. Geçtiğimiz sene turpun torbasını 28 liraya satıyordum. Bu sene alan yok 18 liraya satmak zorunda kalıyorum. Girdilerim ise 3 katına çıktı” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)