TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel Güncel Siyaset SonDakika

AKP’DEN REUTER’A İTİRAF: “SORUN VAR”

Erdoğan’ın teklifi Mehmet Şimşek tarafında reddedilince, AKP’li bir yetkili Reuters’a ekonomide sorun olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “tekrar ekonominin başına geç” teklifi Eski Maliye Bakanı  Mehmet Şimşek tarafından reddedilmesinin yankıları ..

AKP’DEN REUTER’A İTİRAF: “SORUN VAR”

Erdoğan’ın teklifi Mehmet Şimşek tarafında reddedilince, AKP’li bir yetkili Reuters’a ekonomide sorun olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “tekrar ekonominin başına geç” teklifi Eski Maliye Bakanı  Mehmet Şimşek tarafından reddedilmesinin yankıları  , uluslararası basında sürüyor..

İMAJ YENİLENEMİYOR

İsmi açıklanmayan AKP’li yetkililere ve analistlerin bildirdiklerine göre, uluslararası yatırımcıların saygı duyduğu Şimşek’in siyasete geri dönüşü kabul etmemesinin, tarihi seçimlere iki aydan kısa bir süre kalan Erdoğan’ın ekonomik güvenilirliğini yeniden inşa etme çabalarını zorlaştırdığına işaret edildi.

Haberde “Analistler ve yatırımcılar, Şimşek olayının, politikaları yaşam maliyeti krizi yaratan, ekonomi ve finansal piyasaları büyük ölçüde devlet kontrolü altına alan bir hükümetin imajını yenilemenin zorluğunu gösteriyor” denildi.

Bütün bu gelişmeler ışığında bakıldığında Erdoğan’a desteğin tamamen bitme noktasına geldiğini işareti olduğu söyleniyor.

Reuters’a konuşan bir AKP yetkilisi de “Şimşek dönseydi oyumuzu yükseltirdi” dedi. “Şu anda ekonomik tabloyla ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Bunun tartışılacak bir tarafı yok” diyen söz konusu yetkili, yeni adımlar atılması gerektiğini  belirtti.

Haberde, MAK ve Türkiye Raporu tarafından yapılan son anketlere göre Kemal Kılıçdaroğlu’nun 4 ila 9 puan farkla Erdoğan’ın önünde olduğu aktarıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)