TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Siyaset

AKP’ Yİ NADASA BIRAKIN

İYİ Parti Konya Milletvekili TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Fahrettin Yokuş, çiftçilerin artan girdi maliyetleri karşısında ezildiğine dikkat çekerek, “Her yıl aynı ürünü toprağa ekmeyen ve toprağın verimini..

AKP’ Yİ NADASA BIRAKIN

İYİ Parti Konya Milletvekili TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Fahrettin Yokuş, çiftçilerin artan girdi maliyetleri karşısında ezildiğine dikkat çekerek, “Her yıl aynı ürünü toprağa ekmeyen ve toprağın verimini arttırmak için nadasa bırakan çiftçilerimiz, ülkeyi yönetme kabiliyetini kaybeden AKP’yi nadasa bırakmalı” dedi.

Üretimden el çeken çiftçi sayısının her geçen arttığına dikkat çeken Milletvekili Yokuş, “Gübre fiyatları her gün artıyor. Gübre fiyatlarında 17 ayda 40 kez artış yaşandı. Çiftçimizin alım gücünün çok üzerine çıktı. Haliyle çiftçimizde kendince iki yol geliştirdi. Birincisi gübre kullanmadan ekim yapmak, ikincisi ise çok az gübre kullanmak. Her ikisinde de verim düşecek. Gelecek yıl bir çok üründe ciddi sıkıntılar yaşanacak. Çiftçinin sesine kulak tıkayanlar, ne yazık ki bedeli yine halkımız ödeyecek” dedi.

Çiftçilerin borçlarının yapılandırılması çağrısını yineleyen İYİ Partili Yokuş, “Çiftçilerimizin Bankalara ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları acilen yapılandırılmalı. Bu yapılandırma faizlerin tamamen silinerek anaparanın en az 3 yıla bölünmesi şeklinde olmalıdır. Aksi halde borç üzerine yeni faizler ekleyerek yapılacak yapılandırma çiftçimize fayda sağlamaz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)