TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Güncel Siyaset

AKP YANDAŞ KAYIRMACADA SINIR TANIMIYOR

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun deprem yardımları için açtığı ihale yandaşa gitti AKP’li Esenler Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 42 binin üzerinde vatandaşın hayatını kaybettiği depremleri kullanarak AKP’li isimlerin şirketine..

AKP YANDAŞ KAYIRMACADA SINIR TANIMIYOR

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun deprem yardımları için açtığı ihale yandaşa gitti

AKP’li Esenler Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 42 binin üzerinde vatandaşın hayatını kaybettiği depremleri kullanarak AKP’li isimlerin şirketine 1 milyon 625 bin TL’lik ihale verdi.

İleri’den Ersan Kınık’ın haberine göre, Merkezi Kahramanmaraş olan depremlerde 21 Şubat 2023 tarihi itibariyle 42.310 insanımız hayatını kaybetti. Aradan geçen 16 gün zarfında depremzedelere çadır bile götürülmemişken, toplanan yardım paralarını dahi AKP’li Esenler Belediyesi rant aracı haline getirmekten geri kalmadı.

Esenler Belediyesi 06 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler sonrasında afet bölgesine yardım malzemelerini götürmek için 10 Şubat 2023 günü ihale açtı. İhaleye sadece Fast Group davet edildi ve Belediye ile şirket arasında 1 milyon 625 bin TL. tutarında sözleşme imzalandı.

Sözleşme yapılan şirket 11 Kasım 2021 tarihinde Samet Kaya tarafından kurulmuş. Şirket adresinde ise Akkaya Group ve sepetteonline.com adındaki e-ticaret şirketi görülüyor.

Akkaya Group’un sahipleri Ferhat Akkaya ile Serhat Akkaya AKP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Bayram Akkaya’nın oğulları oluyor. Ayrıca şirketin yöneticiliğini yapan Ömer Akkaya da AKP Esenler Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)