TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Siyaset

AĞIRALİOĞLU: ÜÇ HANELİ RAKAMLAR BEKLİYORUZ

İYİ Parti’ li Yavuz Ağıralioğlu TBMM’ de düzenlediği basın toplantısında konuştu. “Elektrik, doğal gaz kesintileri sanayi için, üretimde olan sektörler için ciddi bir maliyettir. Her dokunduğunuzdan feryat figan ses gelir..

AĞIRALİOĞLU: ÜÇ HANELİ RAKAMLAR BEKLİYORUZ

İYİ Parti’ li Yavuz Ağıralioğlu TBMM’ de düzenlediği basın toplantısında konuştu. “Elektrik, doğal gaz kesintileri sanayi için, üretimde olan sektörler için ciddi bir maliyettir. Her dokunduğunuzdan feryat figan ses gelir bir memleket haline geldik. Türkiye’de bir yönetim krizi vardır bu yönetim krizi Türkiye’de bir türbülansa sebep olmuştur. Memleket ciddi bir şekilde savrulmaktadır. İktidara baksanız her şey yolundadır. 20 yıl iktidarda kalmış, 20 yıl iktidarda kalmış olmanın kuvvetini, imkanını bulmuş bir iktidar bizi nelerle karşı karşıya bırakmıştır. Yaşama sevincini kaybetmiş bir memleket. Gözlerindeki ışıltıdan bahseden, kriz zamanlarında ‘Gözlerime bakın’ diyen iktidarlara rağmen gözlerinin feri kalmamış bir millet.”

Açıklamasında bulunan Ağıralioğlu konuşmasının devamında şu açıklamalarda bulundu;

“ Bizi kurtarsın diye getirdikleri bürokratların yaptıkları her şey güvensizlik iklimini katmerli hale getirmiş. En son ‘Bankaların 2002’de sermaye yapısını çok güçlendirdik. BDDK’nın varlığı, işte bankalarımızın sermayesi, varlığı bizim için çok büyük kuvvettir, imkandır’ diye konuşan, övünen hükümet, bugün sermaye artırma teşebbüsünde bulunup 52,5 milyar bankalara para basmak mecburiyetiyle karşı karşıya kalmıştır. Biz hiperenflasyon zamanına girdiğimizi düşünüyoruz. Üç haneli rakamları bekliyoruz enflasyonda.”

Türkiye’de milletimiz neye nasıl kızacağını, nasıl seveceğini, neye nasıl taraf olacağını, neyin hesabını nasıl soracağını bilmek zorundadır. Milletimizden alınmış bu hakkı yeniden milletimize vereceğiz. Siyasi kavgalar sebebiyle siyasi avantaj kollayan siyasete can suyu vermemelidir millet. Millet şunu sormalıdır artık, iktidara başta ama siyaset kurumuna şunu sormalıdır: Devletimizi kuralı 100 yıl oldu, enflasyonu nasıl çözmediniz? Devletimizi kuralı 100 yıl oldu, sizi de iktidara getireli 20 yıl oldu, çocuklarımızın işsizliğini nasıl bitiremediniz? 20 yıldır sizi iktidarda tutuyoruz, bu kur baskısından ekonomimizi nasıl kurtaramadınız? Dünya’nın en kaliteli üniversitelerini nasıl vücuda getiremediniz? Üretim hattında çiftçimizi ürettiğiyle karıyla, tüketeni de makul fiyatlarla nasıl buluşturamadınız? 20 yıl ülkeyi yönet, ondan sonra başaramadığın her şeyi muhalefete ciro et.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)